A Centaur's Life

Centaur no Nayami

Centaur's Worries

セントールの悩み

2017

5/10

Anime Slice of Life Comedy Supernatural Fantasy Seinen

21.01.2018

Představte si psychedelický houbičky v barvičkách, jak kdyby si chameleon dal pár panáků vodky. Máte? Tak přesně tohle je složení snídaně, který si autor mangy každý ráno dopřává o 106. A nějakou tu vodku či saké si pravděpodobně dá jako odměnu potom, co vyprázdní misku s psycho náloží. A tenhle seriál je adaptací jeho dílka ze života kentaurů (spíše kentaurek) a podobnejch postaviček.


Seriál začne jako pohodovkový slice of life s monster holkama, trošku ve stylu výbornýho Interviews With Monster Girls, takže jste docela netěšený. V hlavní roli tu máme Himeno Kimiharu, která je sympaťanda a taky kentaurka. Jako studentka chodí do školy po čtyřech a má dvě kámošky, který ťapou po dvou. První je Nozomi Gokuraku, která je něco na způsob ďáblice, a pravděpodobně si nebudete díky jejímu zjevu jistí pár dílů, zda je to holka nebo kluk. A druhou slečnou je blonďatá Kyouko Naraku, která má taky pro změnu zvířecí ušiska a rohy.

Seriál jede v epizodním stylu a ze začátku všechno vypadá docela fajn. Máme tu klasický CGDCT aktivity, jako Himeno si zastřílí jako správná kentaurka lukem či holky si daj ve škole turnaj v páce. Dokonce si definitivně ujasníme i pohlaví Nozomi v jednom díle, kdy si holky v teplíčku domova pěkně navzájem zkontrolujou pipky a oddechnou si při potvrzerní, že genitálie maj v pořádku. Takže fan service je tu taky.

Himeno Kimihara: So a centaur princess is actually historically impossible.

Pomalu zjišťujete, že klasickej běh seriálu v tomhle žánru je tady lehce narušenej. Chvilkama začnou problikávat jako duchové podivný hlášky, kteří optimisté můžou označit jako sociální komentáře. Ti z nás, kteří jsou víc při zemi, to označej jako čistokrevnou demenci. Takže ano, dozvíte se, že celej ten svět není tak pohodově růžovoučkej, ale např. za svezení na kentaurce se dostanete do nápravnýho zařízení či si to rovnou odsedíte v chládku. Okej, máme tu policejní stát, ale jdeme vesele dál.

Nejlepší je, že mezi tím, tady máme epizody, který můžeme označit jako roztomilý. Vysokou dávku cukru přinášej hlavně 3 rošťandovitý sestry a jejich ultra roztomilá mladší ségra a pak sestřenice Himeno zovoucí se Shino. A abychom se nenudili, tak mezitím se dozvíme tunu zajímavejch informací třeba jako jak kentaurky kaděj. Jo, magický houbičky se musely sypat do misky se snídaní autorovy opravdu snad rovnou z náklaďáku.

Kyouko Naraku: That’s what happens when you slack off all the time.

Ale to není to nejlepší, protože vrchol celýho seriálu je teprve na cestě. Pomalinku se začnou objevovat epizody totálně mimo, jak vystřižený nejen z úplně jinejch epizod, ale i z jinejch seriálů. Úplně nejhorší je, že většina těhlech epizod nemá ani jasný finále a končej jen tak… pěkně do ztracena.

Sice to teď bude vypadat, jako bych si omylem sednul na pořádnej kaktus a začal bolestí vykřikovat nesmysly, ale pro zajímavost pár příkladů mimoňovitejch epizod. Zatopený město zpestřej polonahý mořský víly (pokud si vzpomenete na epizodu Futuramy, kde hlavní mínus mořskejch víl byl ten, že nemaj víte co, tak zde je to vyřešeno psychedelickou autorovou invencí, protože jejich ocasy začínej níž… tedy vše je v pořádku), v Americe vyhrajou volby komunisti, žabák se ohákne do obleku a začne trénovat podávání ruky po světě, připlazej se nám tu hadí lidičky z Antarktidy (!), který jsou takový ilumináti tohodle světa, a pokud už se extra budete nudit, tak si dáte extra dlouhou přednášku o kytkách - tuhle epizodu jsem si pojmenoval pracovně jako herbář.

A když už si myslíte, že větší chaos to bejt nemůže, tak přijde epizoda s krycím názvem Auschwitz. Takže pokud vám ve vašem životě chybělo anime, kde pověsej v koncentráku kentaura, tak máte jedinečnou příležitost (pochybuju, že by se někdy v budoucnu opakovala). Ne, fakt teď seriózně… WTF!

Himeno Kimihara: What now? Do you want me to carry you?

Co se týče technický stránky, tak se nedá skoro nespokojeně mručet. Není to Picasso, ale animace jsou velmi fajn, úvodní znělka naprosto super, dobře namluveno… Se škodolibostí musím říct, že to vlastně celý působí jako návnada: pusť si to, pusť si to, já nebudu retardovaný jelito.

Bohužel k čemu je nám fajnová technická stránka, když obsah smrdí od hlavy. Díky tomu je to pro mě jedno velký zklamání, přizabitej potenciál a ve finále totální chaos.

…and there’s no steppy-step at school.

Zmatený a bláznivý seriály jsou pro mě naprosto ok. Ale různý žánry a nějaký pravidla pro každej z nich neexistujou jen tak pro srandu zajícům s mašlí za uchem. Opravdu nechápu co si mám odnýst ze seriálu, kde sleduju scénku jak si 4 monstr holčičky hrajou ve fontáně a v další epizodě s hrůzou si dát herbář či koncentrák.

A nejhorší je, že díly, co sledujou pravidla žánru, jsou naprosto fajn a mohl se z toho složit velmi fajn oddechovej seriál… možná jen s pár pidi kravinkama. Bohužel těch kravin se nám tu nahromadilo tolik, že si z toho můžeme postavit pyramidu s bobkem nahoře. Pokud máte rádi nezapomenutelný zážitky, tak si to dejte, protože se obávám, že třeba já osobně tenhle seriál z hlavy jen tak nedostanu.