The Royal Tutor

The Royal Tutor Arrives

Oushitsu Kyoushi Heine

王室教師ハイネ

2017

5/10

Anime Comedy

11.02.2018

Bez mučení přiznám před všemi, že doteď nevím, co mě vedlo koukat na tenhle seriál. Už z obrázků zde poházenejch kolem textu je vám jasný, že zde budeme mít težkej, nekompromisní, nevegetariánskej sausage fest.


Ono ani nejde tak o to, že se nám tu producíruje ta horší polovička lidstva a jen tu a tam problikne na chvilku nějaká slečna, ale taky jde o styl producírování. Mrkněte na ty jejich účesy… i metrosexuálové by nešťastně zalezli do nor a začli si s pláčem holit nohy. K tomu si přihoďte prostředí, ve kterým se nám ta módní přehlídka odehrává - na královským zámku a samozřejmě všichni ty 4 blonďáčci jsou princátka.

Vše by se dalo v klídku překousnout, kdyby nám tu byl prezentovanej nějakej úžasnej příběh, ale místo toho pro69v8me super generickou story, kdy prostě princátka potřebujou královskýho učitele a král pošéfuje prťavýho záprdka, co se zove Heine Wittgenstein. Ano, to sem zapomněl zmínit… všechno to prostředí vypadá jako taková trošilinku podivná verze života na zámcích ve feudálních dobách a pěkne v evropským stylu. Takže všichni tady maj jako bonus i německý jména, což minimálně ve mně spíš vyvolávalo smích, protože to celý sklouzlo do takový podivný parodie.

Haine Wittgenstein: Instead of judging others based on rumors and gossip articles, I must look and feel for myself. You cannot know anyone without coming face-to-face with them.

Jelikož seriál se drží stylu každodenního života na zámku, tak nečejte problémy ve stylu hrozící válký se sousedním královstvím či hladomoru, protože se neurodilo dostatek brambor. Fantasktní prvky tu nejsou už vůbec, takže milovnící draků, trpajlzíků či skotačících víl maj smůlu. Největší problém, kterej nás tu čeká, je postavenej na tom, že princátka nemaj učitele rádi, v minulosti všechny předchůdce poslali do krajů, kde slunce nesvítí, a pro Heina maj přichystaný naprosto stejný uvítání. Každopádně v tomhle případě se Heine jen tak bez boje nedá a se zatvrzelostí pitbulla se královským učitelem zdárně stane.

Princátka nebudu do detailu představovat, ale jsou to tak klasický archetypy postav až vás píchne za ušima. Jeden je intelektuál, druhej sukničkář, třetí něžnej barbar a poslední dává přednost sportům před biflením. Každej má holt svoje unikátní problémy a nutno přiznat, že v tomhle ohledu, seriál nezklame. Speciálně je pozitivní, že Heine se individuálně věnuje princátkům a snaží se je dost ven z klece jejich problémů. A to vcelku realistickým způsobem.

Např. nežnej barbar má díky svýmu zjevu problémy při komunikaci s okolím, jelikož většina si při očním kontaktu s ním cvrnkne do spodního prádla a jde se radši bát domů. A přiznám, že i mně přeběh mráz po zádech, když poprvý zašeptal jemňoučkým hláskem “načechraný”. Potěšilo, že změna neproběhla instantně, ale šlo o pomalej proces spočívající v sebepoznávání a změně chování ke svému okolí. A tímto si, vážení, můžete z toho odnýst ponaučení, že vždy první musíte začít u toho, že přijmete sami sebe.

Haine Wittgenstein: A teachers task is to nurture hope, not the heart.

Bohužel krom toho se tu tady toho moc neděje. Je tady pár pokusů o přinesení nějaký větší zápletky, ale většinou to vyznělo tak trošku do ztracena. Jediná zajímavější záhada, která vám bude vrtat hlavou jak červík v hrušce, je backstory našeho prťavýho učitele. A dlouho se nedočkáte. Ale nebojte se… částečně to nakonec přijde… a nebude to žádnej zázrak.

Samozřejmě blbě se to posuzuje, když jste se moc během seriálu nezasmáli, ale je nad slunce jasný, že hlavním tahounem zde měla bejt komediální složka. Bohužel v našem případě byla komediální bambitka naládovaná slepejma. Neustále přítomný “humorný” chibi scénky působěj skoro trapně a v podstatě ve většině případů jde variace na téma, že Heine je prcek, tak z něj uděláme totálního mini prcka. Bez ohledu, že při jakejkoliv fyzickejch konfrontacích v seriálu dá každýmu na budku.

Haine Wittgenstein: A person can only truly learn once they realize how little they know.

Technický zpracování je taková střední cesta, nezaujme a taky vyloženě nenaštve. Občas vás překvapí nějaká pěkná scénka, speciálně pokud jde o exteriéry. Design postaviček je dost škatulkoidní, ale čas od času se něco povede. Nutno přiznat, že vizuální podoba je trošku znepokující. Záleží samozřejmě na vašem gustu, ale já osobně jsem se trošku bál, zda se celej ten sausage fest nepřenese směrem k horiznotálnějším polohám (jestli víte, co tím myslím). Naštěstí ne.

Haine Wittgenstein: If you wish to make a good first impression, a smile is an excellent way to begin.

Přes to všechno to není až taková bída. Je tu hodně fajnovejch momentů, zábavnejch scének a nečučí se na to vždy úplně špatně. Ale vzhledem k tomu, že to není nijak zvlášť vtipný, postavy ne moc zajímavý, a celá ta podivná prezentace života na královským dvoru v japonským štýlu je skoro parodující, tak je prostě ve výsledku trošku neslaná, nemastná podívaná. Ale některý lidičky to velmi slušně hodnotěj, takže pro někoho to kouzlo má. Třeba pro vás jo. Bohužel pro mě ne.