My Sweet Tyrant

Akkun to Kanojo

Akkun and His Girlfriend

あっくんとカノジョ

2018

5/10

Yumeta Company

Anime Comedy Josei Romance School

01.06.2019

Většina anime seriálů se drží zažité stopáže cca 20 minut, která pěkně zaplní pronajatý televizní slot. Ale vznikají samozřejmě sporadicky i seriály s delšími díly a častěji tzv. kraťásky. My Sweet Tyrant dostal do vínku cca 3 minuty na epizodu a tudíž měli tvůrci lehce svázané ruce. Ale i ve třech minutách se dá zahrát slušné divadlo, když… ehm… máte chápavou partnerku.


No v tomhle seriálu je slečna obrněná trpělivostí Buddhy. Má přezdívku Nontan a má přítele. Zde záleží zda jste člověk, co rád pojmenovává věci, jak se mají nebo je raději obalíte sladkými řečičkami. Pokud jste první skupina, tak si předchozí větu opravte. Slečna má přezdívku Nontan a pod paty se jí lepí na hlavu nemocný psychopat. Ten má seriálovou přezdívku Akkun, ale můžeme směle první dvě písmenka zahodit a říkat mu familiárně Kunda. Ten představuje klasický tsundere stereotyp.

Bohužel v trošku extrémním podání. Protože v podstatě v průběhu celého seriálu častuje Nontan jen nadávkami ve stylu ty hnusná krávo, chcípni. Ta naštěstí žije ve svém vzdušném zámku a cokoliv ten pablb řekne, tak ignoruje, a dokonce si myslí, že je to roztomilé. No kdo chce kam…

Atsuhiro Kagari: If I walk together with an angel, I’ll die.

Bohužel druhá rovina tsundere osobnosti pana Kundy je pravděpodobně ještě více creepy. Na veřejnosti se k Nontan chová jako ke zvratku lidstva, naopak v soukromí jede mód stalkera, co má neskutečnou obsesi s objektem své úchylné vášně. Takže čeho všeho se Nontan během dne dotkne považuje pomalu za vzácné relikvie. A pak s nimi pravděpodobně masturbuje. Či si pořád dokola přehrává věci, co řekla. A pak asi zas masturbuje. Případně ve chvilkách volna polepí svůj pokoj nějakou zdařilou fotkou, co ulovil během dne, a pak… asi… zas… masturbuje.

Jako chápe, že každý máme jiný vkus. Někdo rád vdolky, někdo holky. Ale pokud tohle měla být komedie, tak někdo odvedl sakra špatnou práci. Většinou chápu, proč se někomu líbí něco, co nemohu osobně vystát. Člověk odhadne, jaké je v tom kouzlo pro ostatní lidi. Tady? Koukám jak nalakovaný puk na branku ze skla. Dokonce na MAL tomu dalo přes tisíc lidí známku 10 / 10. No co na to říct? Nechápu. Jsou prostě věci mezi stratosférou a zemí. Mě protagonista, co je chronický masturbátor a evidentně člověk, co nepostrádá kolečka v hlavě, ale prostě je tam vůbec nemá, osobně k srdci nepřirostl.

Non Katagiri: I’m sure guys have things they don’t want anyone to see.

Naštěstí se vše netočí jen kolem zmíněné dvojky a máme tu další postavy. A to je Chiho a Masago. Ty nejsou tak úplně páreček, takže byste je nenašli vystavené v nejbližším řeznictví. Ale nějaké drobné záblesky mezi nimi určitě zaregistrujete. Fungují v přesně opačném gardu tzn. Chiho hraje ledovou královnu. Naštěstí si zvolila pohádkovou postavu a ne sériovou vražedkyni, takže její tsundere tendence probíhají v míře dle zvyklostí z ostatních seriálů. A evidentně jablka ani další ovoce nepadají daleko od stromu, takže Chiho je sestra Kundy. To jen tak informačně.

On vůbec Masago je rozhodně nejnormálnější postavou v celém seriálu a pro nás diváky funguje v roli jakéhosi pozorovatele dementního chování pana Kundy. I když má taky svoje chvilky. Ono mi vůbec přišlo, že seriál zvolil opravdu divný páreček jako hlavní terč objektivu. Protože i při omezené stopáži se hlavní vztah nehnul ani o píď. Dokonce tam nejsou ani okamžiky, kdyby si jeden z nich uvědomil, co je to klauni. Ani jednou Nontan nedupne nožkou a neřekne “Tak teď si to přehnal” nebo pan Kunda se konečně nerozhodne k návštěvě psychiatra.

Atsuhiro Kagari: What do you think is the best way to store Nontan’s scent.

Všechny vedlejší romantické blbnutí jsou tak nejen zábavnější, ale přináší i pocit nějakého vývoje. To je docela obdivuhodný výkon při 3minutové stopáži. Ale ať je to Chiho a Masago či dokonce učitel a zamilovaná žačka, tak mám dojem, že pokud by seriál přesunul hledáček do jakýkoliv jiných končin, tak by vše bylo ve finále zábavnější.

Přesto musíme mít na paměti, že je to kraťas, takže všechny ty chybičky vám nezpůsobí újmu na zdraví. Speciálně pokud si to rozložíte na delší časové období. Navíc podobné seriály většinou moc neexcelují na poli technického zpracování a My Sweet Tyrant je tak trošku v této oblasti světlou výjimkou. Ač je samozřejmě znát, že to není 7. div světa, tak vše vypadá dostatečně roztomile a k seriálu dobře sedne.

Masago Matsuo: I’m surprised you’re so reserved after seeing Katagiri in her swimsuit. I thought you’d lose your composure.

Ač kraťas, tak má 25 epizod, takže celková stopáž se blíží k hodině a půl, takže doporučuji minimálně obezřetnost než se do něho pustíte bez rozmýšlení (jako já). Pokud jste exotické stvoření a u podobného humoru se doslova válíte smíchy, tak budete opravdu v ráji po první epizodě. Navíc pak vás bude čekat naprosto stejných 24 dalších epizod. Vývoj postav je minimálně a pokud nějaký zahlédnete, tak se spíše odvíjí na vedlejších kolejích. Děj absolutně chybí, ale to se u podobného formátu dá očekávat. Sečteno a podtrženo… průměr ve všech směrech.